Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā patrulē amerikāņu policisti no Kārmelas

Divas nedēļas pilsētā kopā ar Jelgavas pašvaldības policistiem patrulē un ikdienas darba režīmu iepazīst divi Kārmelas (ASV) Policijas departamenta policisti – Maiks Morlijs un Ana Konsuela Vaškeša, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ASV policisti Jelgavā ieradušies pieredzes apmaiņā pēc tam, kad līdzīgi no 11. līdz 29. augustam pieredzi Kārmelā guva divi mūsu pašvaldības policisti. 

Amerikāņu kolēģi pilsētā ne tikai patrulēs kopā ar Jelgavas pašvaldības policistiem, bet arī piedalīsies Valsts drošības dienesta rīkotajās mācībās, šaušanas nodarbībās, patrulēšanā kopā ar Valsts policiju un piedalīsies reidā kopā ar Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupu.

Vakar, 18. septembrī, Kārmelas Policijas departamenta darbinieki domē tikās ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, lai pārrunātu abpusējo sadarbību un pirmos iespaidus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka brīvajā laikā viņi iepazīs pilsētu, 27. septembrī apmeklēs hokeja spēli, kā arī dosies ekskursijā uz Vecrīgu. Viņi abi atzīst, ka tā būs lieliska iespēja paplašināt redzesloku, iepazīt un salīdzināt darba metodes, kā arī dalīties pieredzē.

Jelgavas Pašvaldības policijas darbinieki – nodaļas priekšnieks Alvis Ločmelis un inspektors Vilnis Neiders – augustā divu nedēļu garumā piedalījās Kārmelas policijas darba ikdienā. Viņi arī piedalījās Policijas departamenta apmācībās, kurās bija iespēja iesaistīties patruļas darbā, apgūt šaušanu ar cita veida ieročiem, elektrošoka ierīces pielietošanu un tuvcīņas paņēmienus. Tāpat viņi apmeklēja K-9 mācības, kurās tiek trenēti dienesta suņi, kā arī piedalījās Kārmelas pilsētas Drošības dienā, devās uz apgabala cietumu un bija iesaistīti arī citās aktivitātēs, kas saistītas ar policijas darbu. Pieredzes apmaiņas laikā Jelgavas pašvaldības policistiem pieņemšanu rīkoja Kārmelas pilsētas mērs, viņi apmeklēja arī pilsētas domes sēdi.

Policistu apmaiņas programma ir viena no Jelgavas un Kārmelas noslēgtās sadarbības programmas iniciatīvām, kuru attīstījis Latvijas Goda konsuls Indiānā un Jelgavas sadraudzības pilsētas Kārmelas sadraudzības komitejas prezidents Andris Bērziņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārmela ir pilsēta Indiānā ar vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju, un tā kļuvusi par trīspadsmito Jelgavas sadraudzības pilsētu un pirmo sadraudzības pilsētu ASV.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.