Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā piestās Miera skrējiens

No 5. līdz 9. septembrim cauri Latvijai skries pasaules Miera skrējiena Eiropas posma skrējēju komanda, kas, līdzi nesot miera lāpu, mēros ceļu no Valkas līdz Jelgavai. Jelgavā grupa ieradīsies 9. septembrī ap pulksten 16, un interesenti, kuri vēlas būt daļa no šī notikuma, aicināti pievienoties skrējējiem posmā no Ozolniekiem līdz Jelgavai vai sagaidīt viņus Pasta salā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasaules miera skrējiens, kas pa posmiem dosies cauri Eiropas valstīm, šogad sāksies 4. septembrī Igaunijas pilsētā Pērnavā, un tālāk skrējēji dosies uz Latviju. “Miera skrējiena komanda skrien cauri tūkstošiem apdzīvotu vietu un tiekas ar tūkstošiem vietējo iedzīvotāju, no rokas rokā nododot lāpu un paužot šī skrējiena galveno ideju – būt vienotiem vēlmē pēc harmonijas un miera pasaulē,” stāsta Miera skrējiena Latvijas posma koordinatoru grupas pārstāvis Emanuels Putāns. Skrējēju komanda ar miera simbolu – degošo lāpu – Latvijā ieradīsies no Valgas un skries cauri Strenčiem, Valmieru, Cēsīm, Straupi, Lēdurgu, Zvejniekciemu, Saulkrastiem, Sēju, Raganu, Turaidu, Siguldu, Mālpili, Suntažiem, Ogresgalu, Ogri, Ikšķili, Iecavu, Ozolniekiem. Jelgava būs kā Baltijas posma noslēgums, kas sācies Pērnavā, un tālāk skrējiens atsāksies Polijā, virzoties uz Vāciju, Luksenburgu un Beļģiju, kur noslēgsies Eiropas posms. Skrējēji četru dienu laikā Latvijas teritorijā noskries 362,9 kilometrus. Zināms, ka skrējienā piedalīsies skrējēji no Ukrainas, Vācijas, Austrijas, Lielbritānijas, Itālijas, Horvātijas.

Starptautiskā skrējēju komanda 9. septembrī ap pulksten 15 ieradīsies Jelgavas novada Ozolniekos, no kurienes skries uz Jelgavu. “Jelgavnieki, kuri vēlas pievienoties skrējienam, aicināti skrējējus sagaidīt pie Jelgavas robežzīmes, bet pievienoties grupai varēs arī jebkurā brīdī trasē,” norāda Sporta servisa centra sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko, papildinot: interesenti skrējējus var arī atbalstīt trases malās, kā arī piedalīties grupas sagaidīšanas pasākumā Pasta salā.

Kā skaidro Miera skrējiena Latvijas posma koordinatoru grupas pārstāvis, lielāko daļu maršruta komandas dalībnieki skries pa vienam vai grupās pa diviem trim atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem – pa nomali pretēji braukšanas virzienam –, un tas citiem satiksmes dalībniekiem neradīs papildu ierobežojumus, tikai jābūt vērīgiem. Jelgavas virzienā grupa skries pa E77 šoseju, Ozolniekos ieradīsies pa ceļu P100, bet tālāk uz Jelgavu skries pa Rīgas ielas apvienoto gājēju un velosipēdistu celiņu – līdz Jelgavas pilij, kur nogriezīsies pa labi un ieskries Pasta salā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka Pasta salā skrējiena dalībnieki ieradīsies ap pulksten 16. “Pasta salā skrējiena dalībnieki tiks svinīgi sveikti ar muzikāliem priekšnesumiem, kā arī ikvienam interesentam būs iespēja uzdot skrējējiem jautājumus un nofotografēties ar lāpu,” stāsta A.Fomenko, aicinot jelgavniekus pievienoties skrējēju sagaidītāju pulkam un, ja ir vēlēšanās, sarūpēt arī viņiem dāvaniņas, kas kopā ar skrējējiem miera ideju nesīs tālāk pasaulē.

Miera skrējiena tradīcija dibināta 1987. gadā, un šobrīd šī ideja ir jo īpaši aktuāla. To iedvesmoja sportists, filozofs un mūziķis, UNESCO miera medaļas un Mahatmas Gandija miera balvas laureāts Šri Činmojs (1931–2007), kurš patiesi ticēja tam, ka sports ir spēcīgs instruments pasaules harmonijas veicināšanā. Vairāk nekā 30 gadu laikā skrējiena maršruts šķērsojis vismaz simts valstu, tajā piedalījušies miljoniem cilvēku, paužot atbalstu idejai par mieru un harmoniju pasaulē. Vairāk nekā desmit gadu skrējienā piedalās arī Latvijas komanda.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”

Foto: peacerun.org

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.