Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā plāno būvēt katastrofu pārvaldības centra ēku

Iekšlietu ministrija Jelgavā, Garozas ielā 31, iecerējusi būvēt katastrofu pārvaldības centra ēku, kurā atrastos ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo, telpas Valsts policijai, robežsardzei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un prokuratūrai, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

26. jūlijā pašvaldība saņēma Nodrošinājuma valsts aģentūras lūgumu Jelgavas domei pieņemt lēmumu par nekustamā īpašuma Garozas ielā 31 Jelgavā nodošanu bez atlīdzības Iekšlietu ministrijas īpašumā. . Nodrošinājuma valsts aģentūras ieskatā, būvējot jauno ēku, tiks nodrošināta “operatīvo dienestu nokļūšana uz izsaukuma vietām visā Jelgavas pilsētas teritorijā atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam, tai skaitā tiks nodrošināta reaģēšanas spēku atrašanās abās Lielupes pusēs, kā arī iedzīvotāju nokļūšana līdz jaunajā ēkā izvietotajām iestādēm”.

Tā kā projekta realizācija tiek gaidīta jau gandrīz desmit gadu, domes deputāti vienbalsīgi lēma nodot Iekšlietu ministrijai nekustamo īpašumu Garozas ielā 31, kura sastāvā ietilpst zemes vienības un nedzīvojamās ēkas. Īpašums tiek nodots valsts pārvaldes funkciju īstenošanai iekšlietu, medicīnas un tieslietu nozarē ar nosacījumu, ka tas bez atlīdzības nododams atpakaļ Jelgavas pašvaldības īpašumā, ja vairs netiek izmantots minēto funkciju veikšanai.

Jāpiebilst, ka īpašumā 51 gadu atradās Pārlielupes cietums, kas tika slēgts 2008. gada 12. decembrī. Jelgavas pilsētas pašvaldība 24 138 kvadrātmetrus lielo cietuma teritoriju no valsts pārņēma 2010. gada 30. augustā. Tā kā objekts bija sliktā tehniskā stāvoklī, lielākā daļa teritorijā esošo būvju tika nojauktas. Šis īpašums nebija nepieciešams pašvaldībai vai tās iestādēm pašvaldību funkciju nodrošināšanai.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.