Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā viesojās Eiropas komisārs darba un sociālo tiesību jautājumos Nikolā Šmits

Vakar, 28. septembrī, Jelgavu apmeklēja Eiropas komisārs darba un sociālo tiesību jautājumos Nikolā Šmits un viņa kolēģi, kuri tikšanās laikā pārrunāja Jelgavas attīstību un ES finanšu piesaisti pilsētai, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Delegācija apmeklēja šomēnes pēc pārbūves atklāto Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu, kuras rekonstrukcija īstenota, realizējot divus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētus projektus. Jāpiebilst, ka vidusskolas rekonstrukcija, piesaistot Eiropas finansējumu, tika uzsākta 2021. gada maijā, bet šā gada 1. septembrī tajā atgriezās ap 1200 skolēnu. Skola kļuvusi par modernu mācību iestādi, kas ar jauno tehnoloģiju palīdzību sniedz iespēju mūsdienīgā mācību vidē apgūt informācijas tehnoloģiju, inženierzinātņu un humanitāro zinātņu pamatus.

Vizītes turpinājumā delegācija devās uz pašvaldības īres namu Stacija ielā 13, kur pēc ēkas pārbūves izveidoti pašvaldības īres dzīvokļi un strādā vairākas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienības. Jāpiebilst, ka arī šīs ēkas rekonstrukcija īstenota, piesaistot ERAF līdzfinansējumu.

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Inese Cinovska skaidro, ka pārvaldes struktūrvienības ir apdzīvojušas pērn atjaunotās telpas. Sakārtotās, modernās un daudz plašākās telpās atgriezies arī dienas centrs “Atbalsts”, kurā tiek nodrošināta sociālā aprūpe, sociālā rehabilitācija un brīvā laika pavadīšanas iespējas pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, lai veiksmīgāk un pilnvērtīgāk integrētos sabiedrībā. Tāpat šajā ēkā tiek nodrošināts jaunais sociālais pakalpojums – darbu sākušas specializētās darbnīcas, kurās cilvēki ar īpašām vajadzībām var apgūt prasmes kokapstrādē, šūšanā un ādas apstrādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēdzot vizīti Jelgavā, Eiropas komisārs apmeklēja Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.