Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas 4. vidusskola uzsāk unikālu programmu bulinga mazināšanai

Starptautisks skolēnu veselības paradumu pētījums , kas īstenots 45 valstīs, liecina, ka Latvija ieņem otro vietu bulinga izplatības rādītājos skolās. Lai rastu sistēmisku risinājumu, šogad 60 Latvijas skolās, tai skaitā Jelgavas 4.vidusskolā, pirmo reizi darbu uzsāk starptautiska bulinga novēršanas programma KiVa, kas izstrādāta Turku universitātē Somijā un efektīvi darbojas jau 20 valstīs. Programmas mērķis ir mazināt vardarbību skolās, novērst jaunu gadījumu rašanos un mazināt bulinga radīto negatīvo ietekmi uz sabiedrības veselību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības institūta 2023.gada maijā veiktās Latvijas skolēnu pašvērtējuma anketēšanas dati liecina, ka 39,5% skolēni atzinuši, ka pēdējo mēnešu laikā ir cietuši no bulinga. Iegūtie rezultāti norāda, ka situācija Zemgales reģionā arī ir satraucoša. Saskaņā ar anketēšanas datiem 40,9% Zemgales reģiona bērnu ir atzinuši, ka pēdējo mēnešu laikā piedzīvojuši bulingu ar lielāku vai mazāku biežumu.

2006. gadā Turku universitātē izstrādātā bulinga novēršanas programma KiVa ir pirmā sistēmiskā programma bulinga novēršanai skolās, kas veiksmīgi ieviesta jau 20 valstīs. Kā rāda līdzšinējie ziņojumi par programmas darbību Somijā, Nīderlandē, Itālijā un citās valstīs, veiksmīga dažādu sektoru partnerība palīdz mazināt vardarbību.

Foto: pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.