Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada pašvaldība konkursā piešķīrusi 10 000 eiro piecu jauno uzņēmēju atbalstam

Noslēdzoties konkursam “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā 2023”, pašvaldība atbalstījusi piecas biznesa idejas, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējuma piešķīrums kopumā 10 000 eiro ļaus saņēmējiem īstenot kādu savas uzņēmējdarbības vajadzību, lai izaugsme būtu sekmīgāka.

Ar 2500 eiro žūrija atbalstīja Mārča Holendera ieceri iegādāt emu putnu inkubatoru, lai sāktu Latvijā pirmās Austrālijas skrējējputnu emu fermas izveidi Līvbērzē. SIA “Holenderi” piedāvās iegādāties emu olas, gaļu, emu tauku kosmētiku un suvenīrus, tāpat fermu iecerēts attīstīt kā tūrisma objektu.

Finansiālais atbalsts 2000 eiro piešķirts Aijai Vāravai, kura no 2021.gada ražo balzamu sausas, sasprēgājušas un raupjas ādas kopšanai. “Multifunkcionālā balzāma AV” sastāvā 55% ir jēra tauku. Saņemto finansējumu uzņēmēja plāno izmantot vēl citu produktu veidu attīstībai – receptūras sagatavošanai, izejvielu un iepakojuma iegādei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Artūram Veilandam un uzņēmumam “Citas sveces” no Platones pagasta piešķīra 2000 eiro. Uzņēmums ražo beramsveces jeb pērļu sveces. Uzņēmējs laika gaitā plāno piedāvāt klientiem plašu sveču un ar tām saistītu produktu klāstu. Konkursā saņemto naudu plānots izmantot kā līdzfinansējumu aprīkojuma iegādei, kas palīdzēs mārketinga aktivitātēs.

2000 eiro finansējumu piešķīra arī Vircavas pagasta zemnieku saimniecībai “Apsītes”, kurā audzē krūmcidonijas un nodarbojas ar biškopību. Uzņēmums ražo dabīgus pārtikas produktus. Cidoniju dārzā tiek piedāvātas arī izzinošas ekskursijas ģimenēm. Saņemto finansējumu Jānis un Inta Švirksti izmantos, lai iegādātos zāles pļāvēju – smalcinātāju, kas noderēs cidoniju rindstarpu pļaušanai.

Visbeidzot 1500 eiro finansējums piešķirts Maritai Grantai, atbalstot viņas ieceri Līvbērzes pagastā attīstīt saimniecību, kurā tiek audzēti grieztie ziedi un dāliju gumi. Lai paplašinātu darbību un saimniecībā varētu audzēt spraudeņus un puķu stādus, plānots ierīkot apkurināmu siltumnīcu, kā arī iegādāties riteņkapli, kas atvieglotu ravēšanu.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.