Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jūlija savu darbu turpina

Nobraucot no Dobeles dažus kilometrus uz Liepājas pusi, Bērzes upes krastā atrodas Lielbērzes muiža, kur ir izvietota viena no valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” astoņām filiālēm. Līdzīgas filiāles ir arī Jelgavā, Jelgavas novada Vilces pagasta Ziedkalnē un citviet.
Kādam viņi bija jāpavada
Filiāle “Lielbērze” ir īpaša ar to, ka tajā kopš aprīļa strādā aprūpes centra darbiniece no Ukrainas Jūlija Zakružna. Darbs ar cilvēkiem, kuriem ir garīgās attīstības traucējumi nav vienkāršs, prasa profesionālu sagatavotību. Jūlijai tāda ir. Līdz Krievijas uzbrukumam Ukrainai 2022. gada 24. februārī viņa desmit gadu bija strādājusi līdzīgā sociālās aprūpes centrā Ukrainā, Doņeckas apgabala Bahmutas pilsētā. Jūlija teic, ka nevēlas daudz runāt par karu un kā notika Bahmutas psihoneiroloģiskā internāta evakuācija. Viņa tikai atklāj, ka evakuācijā cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem, kādu Bahmutas psihoreiroloģiskajā internātā bija vairāk nekā divi simti, kādam bija jāpavada. Sarežģītajos kara apstākļos Jūlija ar dažiem kolēģiem šo uzdevumu sekmīgi veica.
Pirmais evakuācijas ceļa posms bija līdz apgabala centram Ukrainas rietumos – Ļvivai, kur bahmutieši, izdalīti pa vietējiem aprūpes centriem, nodzīvoja divas nedēļas. Tālāk ceļā līdz Latvijai invalīdu pavadītāji bija divi – Jūlija un jauns puisis, kas Bahmutas psihoneiroloģiskajā internātā kalpoja alternatīvajā dienestā, ko Ukrainas valsts bija noteikusi tiem, kuri nebija vēlējušies ņemt rokās ieroci (alternatīvā dienesta puisis drīz pēc Bahmutas psihoneiroloģiskā internāta iemītnieku atvešanas devās atpakaļ turpināt savu dienestu Ukrainā). Vēl divas Bahmutas psihoneiroloģiskā internāta darbinieces no Ļvivas aizbrauca uz Itāliju. Turp viņas pavadīja smagākos internāta iemītniekus, kuriem ir kustību traucējumi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.