Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kampaņā atgādina par konsultatīvā tālruņa pieejamību azartspēļu atkarīgajiem un viņu līdzcilvēkiem

Biedrība “Skalbes” sākusi vides reklāmu kampaņu reģionu pilsētās un Rīgā, atgādinot par konsultatīvā tālruņa 29 323 202 pieejamību, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri saskārušies ar azartspēļu atkarību, aģentūrai LETA pavēstīja “Skalbes” atbalsta tālruņa azartspēļu atkarīgajiem un viņu tuviniekiem koordinatore Santa Laimiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konsultatīvais tālrunis azartspēļu atkarīgajiem un viņu līdzcilvēkiem darbojas katru dienu no plkst.12 līdz plkst.20. Īpaši sagatavoti speciālisti palīdz zvanītājiem atpazīt atkarības pazīmes, uzzināt, kādi ir pirmie soļi, lai uzsāktu cīņu ar atkarību, noskaidrot pieejamos instrumentus Latvijā cīņai ar azartspēļu atkarību un informē par Pašatteikušos personu reģistru.

Laimiņa norādīja, ka tālruņa darbība ir svarīgs atbalsta mehānisms, ko pierāda zvanu esamība un plašais problēmu loks par ko runā zvanītāji. Zvanītāji vēlas saņemt ne tikai emocionālo atbalstu, bet arī saprast konkrētus soļus. Līdz ar to ar kampaņu plānots sasniegt iespējami vairāk cilvēku, kuriem ir nepieciešams psiholoģisks un informatīvs atbalsts.

Laika posmā no 2021.gada novembra līdz 2022.gada septembrim biedrībā “Skalbes” saņemtais zvanu skaits sasniedza 343, kas ir palielinājums par aptuveni 100% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu iepriekš, kad saņemto zvanu skaits nepārsniedza 171, liecina biedrības “Skalbes” apkopotā statistika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar biedrības “Skalbes” datiem pirmāri konsultatīvais atbalsts sniegts atkarīgajiem. 70% zvanu saņemti no cilvēkiem ar iespējamu patoloģisku tieksmi uz azartspēlēm, savukārt 30% īpatsvaru veido gadījumi, kad pēc atbalsta vērsušās personas, kuras uzskata, ka viņu līdzcilvēkiem ir kaitīgi azartspēļu spēlēšanas paradumi.

Biedrības “Skalbes” konsultatīvais tālrunis azartspēļu atkarīgajiem un viņu līdzcilvēkiem darbojas jau no no 2018.gada un ar Latvijas Spēļu biznesa asociācijas biedru atbalstu nodrošina palīdzību tiem cilvēkiem, kuri saskaras ar azartspēļu atkarību, viņu tuviniekiem un citiem līdzcilvēkiem.

LSBA biedri ir SIA “Admirāļu klubs”, SIA “Alfor”, “Joker LTD”, SIA “Klondaika”, SIA “Olympic Casino Latvia”.

  Foto: “Skalbes” publicitātes

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.