Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Meitas dēļ uzsāk dārzeņu makaronu ražošanu

Cik veselīgi ir ēst makaronus ikdienā? Tie ir viens no bērnu mīļākajiem ēdieniem, taču tradicionālo makaronu sastāvā visbiežāk ir tikai milti un ūdens. Pavisam citāds redzējums par makaroniem ir SIA “PastaHouse” īpašniekam Arno Polītim. Viņa uzņēmums piedāvā makaronus, kas satur 40% dārzeņus. Turklāt svaigā pasta ir ātri pagatavojama un satur tādas uzturvielas kā magnijs, dzelzs, cinks, olbaltumvielas un šķiedrvielas. Lai uzzinātu vairāk par dārzeņu makaroniem un to tapšanu, “Zemgales Ziņas” apmeklēja atvērto durvju dienu svaigās pastas ražotnē Ozolniekos.

Biznesa ideja, pateicoties meitai
Astoņus gadus Arno Polītis strādājis Latvijā labākajos restorānos, tostarp arī ēdināšanas uzņēmumā ārzemēs. “Darbā pagāja garas stundas, un laika ģimenei atlika arvien mazāk. Līdz brīdim, kad dzīve lika ko krasi mainīt. Tas sakrita ar šķiršanos no sievas, kad mēs palikām ar meitiņu divatā. Viņai toreiz bija tikai trīs gadi. Tad arī sapratu, cik liela nozīme ir laikam un enerģijai, lai paspētu paveikt visus vecāka darbus un pienākumus. Uzskatu, ka galvenā vērtība ir ar bērnu kopā pavadītais laiks,” stāsta uzņēmuma īpašnieks un turpina: “Saskāros ar izdegšanu, vieglu aizkaitināmību un vispārīgu pagurumu, pat depresiju. Biznesa idejas nopelni pieder manai meitiņai Elzai, kurai, kā daudziem bērniem, garšo makaroni ar sieru un dažādām mērcēm. Jāsaka gan, ka mums abiem ļoti garšo makaroni un parasti arī abiem visu vajag ātri un tagad. Protams, ēdienam jābūt kvalitatīvam, tāpēc, izmantojot savas pavāra zināšanas, radīju ātri pagatavojumus makaronus ar paaugstinātu uzturvērtību.” Sākumā eksperimenti, gatavojot paštaisītus makaronus un pievienojot tiem dažādus dārzeņu biezeņus, notikuši virtuvē. Nākamo pusotru gadu tie tapuši ar rokām un ar roku darbināmu pastas pagatavošanas mašīnu.

Vairāki tūkstoši klientu
Tā pamazām četru gadu laikā bizness attīstījies, Arno Polītis ir izveidojis pats savu svaigās pastas ražotni, un šobrīd “PastaHouse” apkalpo jau vairāk nekā 2300 klientu un piesaista arvien jaunus klientus visā Latvijā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.