Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nākamnedēļ Dienvidkorejā notiks Latvijas dienas

Nākamnedēļ Seulā, Dienvidkorejā, notiks Latvijas dienas, aģentūru LETA informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda LIAA, paralēli biznesa veicināšanas pasākumiem Latvijas dienās būs arī plaša kultūras programma, tostarp iespēja degustēt un iegādāties Latvijas produktus, kā arī novērtēt Latvijas sasniegumu demonstrējumus.

Tostarp no 27.oktobra līdz 29.oktobrim savu produkciju prezentēs “Kale Latvia organic”, “Karavela”, “KarLiz”, “Cannelle Bakery”, “Maiznīca Flora”, “LiL House”, “Plūkt”, “Tālava”, “Radošā darbnīca LM”, “Rāmkalni Nordeco”, “Ro studio” un “Pērnes L”. Uzņēmumi piedāvās gan pārtikas gan cita veida Latvijā radītus produktus un oriģināla dizaina mēbeles.

LIAA direktora vietniece investīciju un enerģētikas jautājumos Laura Štrovalde norāda, ka Dienvidkoreja ir viens no Latvijas stratēģiskajiem partneriem gan investīciju piesaistes, gan eksporta jomā. Tostarp šī pasākuma laikā liels uzsvars tiks likts uz ūdeņraža ekosistēmas attīstību, ilgtspējīgu transporta nodrošinājumu un viedās būvniecības sektoriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Interesi par sadarbību ar Koreju izteikušas Ventspils, Liepājas un Rīgas brīvostas, kuras kā vienu no attīstības virzieniem redz ilgtspējīga transporta sistēmas attīstību uz ūdeņraža bāzes,” norāda Štrovalde.

Vienlaikus LIAA atzīmē, ka Latvijas dienu laikā Korejā plānots parakstīt arī saprašanās memorandu starp LIAA un Mapo rajona pārvaldi Seulā, tādējādi nostiprinot sadarbību starp Latvijas un Korejas uzņēmumiem.

“Mums jau ir veiksmīgi sadarbības piemēri starp Latvijas uzņēmumu “SPH Engeneering” un kompāniju “Daewoo Engineering and Construction” mākslīgā intelekta jomā vai “Latvijas finiera” sadarbība ar “LNG” tankkuģu būvniekiem. Šie piemēri apliecina, ka attālums starp valstīm nav šķērslis plašākai sadarbībai,” norāda Štrovalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat aģentūrā informē, ka pasākumos uzstāsies grupa “Tautumeitas”, Korejas mākslinieki spēlēs Latvijas komponistu skaņdarbus, bet savu grāmatu “Kiosks”, tiekoties ar lasītājiem no Korejas, prezentēs animācijas filmu autore un grāmatu ilustratore Anete Melece. Latvijas dienu programmu papildinās arī Latvijas pavāru meistarklases un produktu degustācijas, kā arī iespēja izmēģināt lidojumu “Aerodium” vertikālajā vēja tunelī.

LIAA skaidro, ka Latvijas dienas Korejā ir daļa no valsts ārējā mārketinga un šīs aktivitātes tiek īstenotas valsts tēla stratēģijas “missionLatvia” ietvaros.

LIAA pārstāvji norāda, ka saskaņā ar 2023.gada sākumā veikto valsts tēla pētījumu 19% Korejas iedzīvotāju zina Latviju. Galvenās īpašības, ar ko aptaujātie Latvijas zinātāji saista Latviju, ir skaista daba un pilsētvide, tūristiem draudzīga, zaļa un mežiem bagāta valsts. Papildus tūrisma nozarei visbiežāk Latvijas zinātāji Latviju asociē ar mežsaimniecības, pārtikas un kulinārijas, kā arī ar filmu un mūzikas nozari.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas dienas notiks no 25.oktobra līdz 29.oktobrim Seulā.

LIAA atgādina, ka Latvija un Dienvidkoreja brīvās tirdzniecības līgumu noslēdza pirms 10 gadiem. Kopš tā laika tirdzniecības apjomi ir palielinājušies piecas reizes.

LIAA norāda, ka 2022.gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Dienvidkoreju bija 128,3 miljoni eiro. 2022.gadā Dienvidkoreja bija Latvijas 40. nozīmīgākais eksporta un 42. nozīmīgākais importa partneris. Tirdzniecības bilance bija pozitīva (17,2 miljoni eiro).

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.