Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ozolniekos notiks seminārs par Latvijas kūdraugsnes kartēšanu un augsnes kartēm

Jelgavas novadā Zemkopības ministrijas administrēta projekta “Ilgtspējīgas augsnes resursu pārvaldības uzlabošana lauksaimniecībā” (E2SOILAGRI) ietvaros aizvadīta Latvijas kūdraugsnes izpēte. Augsnes kartēšana, veicot lauka darbus un dziļrakumus, notika Platones pagastā. Balstoties uz lauka darbos iegūtajiem datiem, augsnes zinātnieki ir izstrādājuši īpašu metodiku, pēc kuras var novērtēt un kartēt kūdraugsnes izplatību lauksaimniecībā izmantojamā zemē visā Latvijas teritorijā, izmantojot mašīnmācīšanās algoritmus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par līdz šim paveikto Latvijas lauksaimniecības augsnes kartēšanā un kūdraugsnes izplatību, kā arī augsnes kartēm un to nozīmi nākotnes lauksaimniecības politikā, projekta dalībnieki šoruden kopā stāstīs četros klātienes semināros visos Latvijas vēsturiskajos novados. Jelgavas novadā seminārs notiks 19. oktobrī pulksten 10.00 LLKC telpās, Rīgas ielā 34, Ozolniekos, Ozolnieku pagastā. Semināri ieplānoti arī Madonā (13. oktobrī), Rēzeknē (1. novembrī) un Dienvidkurzemes novadā (22. novembrī).

Reģistrēšanās klātienes semināriem: https://forms.office.com/r/8ASkmV6gKn

Norvēģijas finanšu instrumenta projektu “Ilgtspējīgas augsnes resursu pārvaldības uzlabošana lauksaimniecībā”, lai uzlabotu informāciju par Latvijas lauksaimniecībā izmantojamo augsni un iegūtu informāciju par oglekļa izmaiņām augsnē un valstij raksturīgiem siltumnīcefekta gāzu emisiju faktoriem, Zemkopības ministrija sāka īstenot 2021. gada februārī, un tas ilgs līdz 2024. gada 31. janvārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemkopības ministrijas partneri Norvēģijas Grantu klimata un vides 2014.-2021. gada perioda programmas “Klimata pārmainu mazināšana, pielāgošanās tām un vide” iepriekš noteiktā projekta “Ilgtspējīgas augsnes resursu pārvaldības uzlabošana lauksaimniecībā” realizēšanā ir Norvēģijas Bioekonomikas pētījumu institūts, Latvijas Universitāte, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” un Valsts augu aizsardzības dienests.

Projekta plānotais budžets ir 1,83 miljoni eiro, ko veido Norvēģijas piešķirtais 1,56 miljoni eiro grantu finansējums un 0,27 miljoni eiro nacionālais līdzfinansējums.

Foto un informācija: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.