Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pirmizrādi piedzīvo videostāsts “Dobeles vēsturiskais Tirgus laukums”

Vakar, 12. novembrī, Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā notika tradicionālais Mārtiņdienas tirdziņš, kura ietvaros Dobeles novada muzejs prezentēja cikla “VIETAS/LIETAS / CILVĒKI” pirmo videostāstu –  “Dobeles vēsturiskais Tirgus laukums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dobeles novada muzeja vēsturniece un filmas autore Undīne Krūze pēc filmas demonstrēšanas ar gandarījumu stāsta, ka bijis prieks dzirdēt, ka videostāsts rosina tā skatītājus atcerēties Tirgus laukumu dažādos laika periodos. “Patika dzirdēt, ka cilvēki saka, piemēram: “Šo es atceros!”, “Tā tiešām bija!” un tamlīdzīgas frāzes,” teic Undīne.

Stāstā par pilsētas centrālā laukuma vēsturi redzami muzeja krājuma foto no 20. gs. sākuma. Vēstījums par norisēm 20. un 30. gados, ļauj ielūkoties arī līdz šim neredzētos kadros no 1987. gada vērienīgās laukuma pārbūves.

“Dobeles novada muzejs ne tikai pēta, saglabā un popularizē Dobeles novada vēsturiskās un kultūras vērtības, bet ļoti daudz strādā arī pie veidiem kā šīs vērtības un informāciju nodot sabiedrībai. Viens no šīs komunikācijas virzieniem ir videocikla “VIETAS/LIETAS/CILVĒKI” videofilmas. Cikls nozīmē, ka tajā ietilps vairākas filmas, šobrīd sabiedrībai nododam pirmo,” paskaidro muzeja vēsturniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katra videofilma paredzēta aptuveni 15 minūšu garumā. Pirmā veltīta Tirgus laukumam, bet pašlaik tiekot filmēta un gatavota arī  nākamā – tā būs veltīta Ķestermežam. Muzejā plāno, ka katru gadu varētu izveidot divas vai trīs videofilmas par Dobeles novadam svarīgiem objektiem, personībām un vietām.

Filmas autore ir Undīne Krūze, video autors un montāža – Kaspars Krauze. 

Jāpiebilst, ka filma pieejama muzeja Facebook lapā un Youtube kanālā.

Foto: Dobele.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.