Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ražas novākšanas laikā jārēķinās ar lielāku lauksaimniecības lielgabarīta tehnikas klātbūtni ceļu satiksmē

Ražas novākšanas laikā Valsts policija (VP) aicina satiksmes dalībniekus rēķināties ar lielāku lauksaimniecības lielgabarīta tehnikas klātbūtni ceļu satiksmē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd novākšanas laiks rit pilnā sparā un ceļu satiksmē arvien intensīvāk jūtama lauksaimniecības lielgabarīta tehnika, kā arī nereti veidojas rindas kravas izkraušanas vietās. Arī labības pārvadātāju skaits satiksmē šobrīd ir lielāks nekā ierasti, aģentūrai LETA norādīja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Bagdone.

Lai graudu novākšanas laiks pašiem ražas pārvadātājiem norisinātos bez liekām raizēm, VP aicina sekot līdzi sava transportlīdzekļa tehniskajam stāvoklim – pirms došanās ceļā pārbaudīt riepu, bremžu un stūres iekārtas stāvokli. Savukārt, lai uzraudzītu to, vai šāda veida transportlīdzekļi ir tehniskā kārtībā, VP kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju ražas novākšanas sezonā rīkos tehniskā stāvokļa pārbaudes. Šo pārbaužu laikā kravu pārvadātāju aicina būt saprotošiem, jo mērķis ir novērst bīstamību, ko var radīt transportlīdzeklis, kas ir tehniski neatbilstošā stāvoklī.

Bagdone norādīja, ka kravas pieņemšanas punktos un ceļa līkumos vai krustojumos bieži novērojams, ka graudi ir izbiruši uz ceļa braucamās daļas, kas rada bīstamību arī citiem satiksmes dalībniekiem, jo, uzbraucot uz izbirušās labības, transportlīdzeklis var saslīdēt un autovadītājs var netikt galā ar tā vadāmību. Tādēļ ļoti svarīgi ražas pārvadātājiem pārliecināties, vai krava nebirst no kravas nodalījuma un ir apsegta, ja tas nepieciešams. Tāpat būtiski pēc kravas izkraušanas ir iztīrīt kravas nodalījumu, lai braucot tas neput.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kravas pārvadātājiem ir jāseko līdzi arī atļautajai transportlīdzekļa masai – nekādā gadījumā to nepārkraut vairāk par atļauto, jo pārkrauts transportlīdzeklis rada bīstamību, kā rezultātā transportlīdzekli var būt grūtāk vadīt un savlaicīgi apturēt, kā arī svars ietekmē riepu izturību.

Policija aicina arī pārējos satiksmes dalībniekus un apkārtējos iedzīvotājus izturēties ar sapratni un ņemt vērā, ka kravas transportlīdzekļu, kombainu un traktoru skaits satiksmē šajā laikā būs lielāks, kā ierasti. Tāpat tā aicina ņemt vērā, ka kravas izkraušanas vietās varētu veidoties rindas, un pie atsevišķām ēkām būs palielināta šo transportlīdzekļu kustība, kas, iespējams, varētu īslaicīgi traucēt iedzīvotāju ikdienas mieru.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.