Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sākas Uzticības tālruņa Ziemassvētku akcija

Katru gadu uzticības tālrunī svētku laikā tiek saņemti zvani no bērniem, kuri jūtas vientuļi, nemīlēti, pamesti vai noskumuši.

Lai svētku laikā sniegtu bērniem un pusaudžiem psiholoģisko atbalstu un palīdzību, no šodienas līdz 26.decembrim Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko akciju “Uzticies… Tevi dzirdēs un sapratīs”, informē VBTAI.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Anda Sauļūna skaidro, ka Ziemassvētku gaidīšanas un svinēšanas norises var uzšķilt laimes mirkļus, tomēr ne visiem svētku laiks ir skaistu brīžu piepildīts. Katru gadu uzticības tālrunī svētku laikā tiek saņemti zvani no bērniem, kuri jūtas vientuļi, nemīlēti, pamesti vai noskumuši.

“Šokolādes vai jaunu mantu vietā dažkārt daudz svarīgāk ir būt sadzirdētam, sajust, ka esmu vērtīgs, vajadzīgs, citi manī saredz labo – diemžēl svētku steigā pieaugušie piemirst bērniem dāvāt šīs sajūtas,” uzsver Sauļūna.

Šajā laikā Uzticības tālrunis īpaši aicina zvanīt vai rakstīt bērnus un pusaudžus un saņemt atbalstu – katrs bērns ir pelnījis rūpes un nedalītu uzmanību. Uzticības tālruņa speciālisti arī svētku laikā ir gatavi uzklausīt, palīdzēt atšķetināt grūtības, saskatīt iespējas, kā arī vienkārši būt blakus, pat, ja attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienmēr aicināti zvanīt arī vecāki vai likumiskie pārstāvji, pedagogi, kā arī citi speciālisti, kuru ikdiena ir saistīta ar bērniem.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis ir bezmaksas un darbojas visu diennakti. Zvanīt un saņemt atbalstu var anonīmi.

Tomēr nereti vieglāk savas emocijas ir izteikt rakstiski, skaidro VBTAI. Šādos gadījumos iespējams sazināties čatā, darba dienās no plkst.12 līdz plkst.20, un saņemt atbildi uzreiz, vai arī rakstīt e-konsultāciju uz e-pastu “uzticibaspasts116111@bti.gov.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sīkāka informācija meklējama mājaslapā “uzticibastalrunis.lv”. Ar tālruņa speciālistiem iespējams sazināties, arī izmantojot bezmaksas aplikāciju “Uzticības tālrunis”.

Foto: VBTAI publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.