Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šogad atbalsts daudzbērnu ģimenēm pārsniedz 750 000 eiro

Sociālā palīdzība daudzbērnu ģimenēm Jelgavas pašvaldībā katru gadu pieaug – 2022. gadā tie kopumā bija 683 050 eiro, taču šogad tam paredzēti jau 787 340 eiro, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) bez ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanas daudzbērnu ģimenēm sniedz piecus brīvprātīgās iniciatīvas pabalstus:

  • ēdināšanai vispārējās izglītības iestādē;
  • pirmsskolas izglītības iestādes ēdināšanas pakalpojuma apmaksai;
  • profesionālās ievirzes izglītības programmas mācību maksas segšanai;
  • bērna piedzimšanas gadījumā (ja ģimenē vienās dzemdībās piedzimst trīs un vairāk bērnu);
  • transporta izdevumu segšanai ģimenei, kurā vienās dzemdībās dzimuši trīs un vairāk bērnu.

Viena no Jelgavas lielajām ģimenēm ir Petrovu ģimene, kurā aug seši bērni. Četri bērni mācās vispārējās izglītības iestādē, bet divi apmeklē bērnudārzu. Mamma Anna norāda, ka ļoti novērtē Jelgavas pašvaldības palīdzību: “Diviem bērniem mūsu ģimenē tiek nodrošināta ēdināšana bērnudārzā, četri bērni skolā ēd bez maksas, un vienreiz gadā varam saņemt atbalstu kancelejas preču iegādei kā ģimene ar trūcīgas mājsaimniecības statusu. Iesaku jaunajām ģimenēm augt, cerēt, attīstīties un vienmēr zināt, ka atbalsts ir!” A.Petrova atzīst, ka dzīve ar lielāku ģimeni ir arī jautrāka un krāsaināka: “Mūsu ģimene ir liels spēks, bērni ceļ mūsu dzīvi, viņi sniedz enerģiju. Citi teiks, ka tas ir grūti, bet mēs izvēlamies saskatīt gaišo pusi.”

Jelgava ģimenēm sniedz atbalstu pilsētas sabiedriskā transporta pakalpojuma izmantošanai skolēniem mācību gada laikā. Daudzbērnu ģimene var saņemt tādus sociālos pakalpojumus kā atbalsta ģimenes (personas) pakalpojums ģimenēm, kurās piedzimuši trīs vai vairāk bērni vienās dzemdībās, speciālistu konsultācijas ģimenēm ar bērniem, audžuģimenēm, atbalsta ģimenēm, uzticības personām, kurām nepieciešams sociālais un psiholoģiskais atbalsts un psihologa konsultācijas ar JSLP sociālā darbinieka nosūtījumu, kā arī pieejams izglītojošas un atbalsta grupas pakalpojums un ģimenes asistenta pakalpojums riska ģimenēm ar bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pabalstu ēdināšanai vispārējās izglītības iestādēs apmaksā 100 procentu apmērā no apstiprinātā Jelgavas Izglītības pārvaldes ēdināšanas pakalpojuma vai citas pašvaldības ēdināšanas pakalpojuma maksas apmēra. Pabalstu ēdināšanas pakalpojuma apmaksai pirmsskolas izglītības iestādē saņem no pusotra gada līdz trīs gadu vecuma sasniegšanai 65 eiro apmērā, bet no trīs gadu vecuma sasniegšanas līdz pirmsskolas izglītības programmas apguvei 70 eiro apmērā mēnesī. Savukārt pabalstu izglītības iestādes profesionālās ievirzes programmas dalības maksas segšanai var saņemt 15 eiro apmērā mēnesī, izņemot izglītojamos, kuri atbrīvoti no dalības maksas saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

Ja ģimenē vienās dzemdībās piedzimst vairāki bērni, pašvaldība piešķir arī lielāku piedzimšanas pabalstu:

  • 1423 eiro apmērā, ja vienās dzemdībās piedzimst divi bērni;
  • 2846 eiro apmērā, ja vienās dzemdībās piedzimst trīs un vairāk bērnu.

Pieprasot pabalstu, JSLP mēneša laikā no dienas, kad saņemts iesniegums un noteikumos minētie un JSLP pieprasītie dokumenti, pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt. Pabalstu var pieprasīt klātienē JSLP Jelgavā, Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9, 115. kabinetā (tālrunis 63048914, 63007224) vai pa e-pastu soc@soc.jelgava.lv, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.