Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Svinēs Ineses Zanderes dzimšanas dienu

Latvijā pazīstamās dzejnieces un mūsu novadnieces Ineses Zanderes dzimšanas dienā 15. septembrī paredzēts rīkot pasākumu dzejas noskaņās “Daudz laimes, jubilār!” Dobeles novada domes laukumā, vēsta Dobeles novada Centrālās bibliotēkas vadītāja Lana Volante.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka pasākums, piektdien, norisināsies no pulksten 10 līdz 13 un tajā būs gan bērnu muzikāls sveiciens, gan radošā darbnīca, gan brīvais dzejas mikrofons lieliem un maziem. Pasākumu organizē Dobeles Centrālā bibliotēka.

Inese Zandere dzimusi 1958. gada 15. septembrī un ir latviešu dzejniece un grāmatu redaktore, bērnu literatūras autore un izdevēja.

Beigusi filozofijas nodaļu Latvijas Valsts universitātē. Ineses Zanderes debijas dzejoļu krājums izdots 1983. gadā, tajā pašā gadā kļuvusi par Latvijas Rakstnieku savienības biedri. Kopš 1990. gada publicē galvenokārt grāmatas bērniem. Strādājusi izdevniecībā “Avots” (1981-1987), bijusi redaktore bērnu avīzē “Pionieris” (vēlāk “LaBA”) (1987-1990), avīzē “Diena” (1990-1993), žurnālā “Rīgas Laiks” (1993-2010), no 2004. gada ir izdevniecības “Liels un mazs” galvenā redaktore. Ineses Zanderes dzejoļi atdzejoti krievu, angļu, zviedru, vācu, lietuviešu, ungāru, čehu, ukraiņu, poļu, bulgāru, moldāvu valodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieguvusi Literatūras gada balvu par grāmatām “Iekšiņa un āriņa”, “Melnās čūskas maiznīca” un “Mantojumi”, nominēta arī par krājumu “Putna miegā”, kurš ieguvis arī žurnāla “Latvju Teksti” balvu.

Ziņu sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.