Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Top jauns rehabilitācijas pakalpojums bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Labklājības ministrija (LM) izstrādā jaunu psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST) un viņu ģimenes locekļiem, aģentūru LETA informēja LM pārstāvis Egils Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbs pie šī pakalpojuma ieviešanas notiek kopš pavasara. Pašlaik sācies izmēģinājuma projekts, kur kopumā rehabilitācijas pakalpojuma saņemšanā tiktu iesaistīti vismaz 300 bērni ar AST un viņu likumiskie pārstāvji vai audžuģimenes no visiem Latvijas reģioniem. Pakalpojumu īstenos biedrība “Latvijas Autisma apvienība” (LAA).

“Ņemot vērā ierobežoto speciālistu pieejamību Latvijā, mēs augstu vērtējam to, ka ne tikai radītas atbalsta grupas savstarpējam atbalstam, pieredzes apmaiņai, vecāku un speciālistu izglītošanai, bet projektā tiek izstrādāti arī materiāli par autismu, kuri būs pieejami ikvienam interesentam,” pauž LAA vadītāja Līga Bērziņa:

Plašāka informācija par atbalsta grupām un iespējām pieteikties atbalsta saņemšanai pieejama LAA mājaslapā “autisms.lv/atbalstit-cela/”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmais aktivitātes posms ir noslēdzies ar psihosociālā rehabilitācijas pakalpojuma apraksta izveidošanu, ko tagad plānots izmēģināt.

Pakalpojuma veidošanā tiek ņemta vērā Somijas Autisma apvienības labā prakse ar pieeju atbalsta sniegšanā bērniem ar AST un viņu ģimenēm. Tā iekļauj sistemātiska psihosociāla un informatīva atbalsta sniegšanu ģimenēm, kā arī palīdzību atbalsta grupām.

Atbalsta sistēmas pilnveidošana notiek atbilstoši Eiropas Savienības stratēģijā “Eiropa 2020”, Latvijas Nacionālajam attīstības plānā 2014.-2020.gadam un Sociālās aizsardzības un darba tirgus politikas pamatnostādnēs 2021.-2027.gadam izvirzītajiem mērķiem.

Foto: pixabay.com

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.