Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Turpinoties sausumam, visā valstī novērojama augsta ugunsbīstamība

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 15. jūnija plkst. 6.30 līdz 16. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona pārvalde saņēma 12 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā jau ilgstoši nav lijis, tāpēc visā valstī ir izveidojusies augsta un vietām pat ļoti augsta ugunsbīstamība. Situācija ar katru dienu paliek arvien sarežģītāka un bīstamāka. Turpinoties sausumam, pieaug mežu un sausās zāles ugunsgrēku platības. Turklāt vējš veicina liesmu strauju izplatīšanos. Vējš un sausums ir ārkārtīgi bīstama kombinācija, kas var novest pie ļoti plašiem un bīstamiem ugunsgrēkiem, kas var ne tikai iznīcināt Latvijas mežus, bet arī apdraudēt cilvēkus un viņu īpašumus. Aicinām ikvienu būt ļoti uzmanīgiem, izmantojot atklātu liesmu! Dzirkstele no cigaretes, grila, ugunskura vai transportlīdzekļa var izraisīt postošu ugunsgrēku!

Vakar ugunsdzēsēji glābēji turpināja darbu Jelgavas novada Valgundes pagastā, kur apmēram 7,5 hektāru platībā deg mežs. Ugunsgrēks norisinās sarežģītā apvidū, kuram grūti piekļūt. Ugunsgrēka dzēšanai nepieejamā vietā tika piesaistīts Valsts robežsardzes helihopters. Dzēšanas darbus šeit organizē Valsts meža dienests.

Pirms desmitiem no rīta Tukuma novada Vānes pagastā dega sausā zāle 100 m2 platībā. Vienos pēcpusdienā Rīgas ielā Jelgavā dega sausā zāle un koki 100 m2 platībā, savukārt pirms deviņiem vakarā Lāču ielā Jelgavā dega sausā zāle 400 m2 platībā. Trijos naktī Dobeles novada Annenieku pagastā dega sausā zāle 800 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc pieciem vakarā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dobeles novada Jaunbērzes pagastu, kur dega vienstāva saimniecības ēkas jumts un bēniņi 100 m2 platībā. Īsi pēc deviņiem vakarā ugunsgrēks tika likvidēts.

Pirms sešiem vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Līvbērzes pagastu, kur dega zaru grēdas pārpalikumi pēc zaru grēdas šķeldošanas 600 m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts pusdeviņos vakarā.

Pirms septiņiem vakarā tika saņemts izsaukums uz Bauskas novada Codes pagastu, kur dega šķūnis 50 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēku likvidēja pēc astoņiem vakarā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 23.17 VUGD saņēma izsaukumu uz Jumpravas ielu Tukumā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja divus cilvēkus un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un īsi pirms pusnakts darbu notikuma vietā beidza.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumu, kurā Bauskas novada Rundāles pagastā dega vieglās automašīnas dzinējs 1 m2 platībā. Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 85 izsaukumus – 52 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā piecus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.