Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uzlabo Jelgavas poliklīnikas energoefektivitāti

Līdz nākamā gada vasarai poliklīnikas ēka iegūs jaunu veidolu. Foto : Jelgava.lv

SIA “Jelgavas poliklīnika” pēdējos gados būtiski uzlabojusi un attīstījusi ārstniecības iestādes diagnostiskās iespējas un ambulatoros pakalpojumus, bet pašlaik tiek paaugstināta ēkas energoefektivitāte. Līdz nākamā gada vasarai poliklīnikas ēka iegūs jaunu veidolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas poliklīnikai ir divi korpusi – viens būvēts 1936. gadā, otrs – 1976. gadā, un līdz šim būtisku renovāciju tie nav piedzīvojuši. Šī projekta galvenais mērķis ir paaugstināt energoefektivitāti Jelgavas poliklīnikas ēkā, reizē samazinot siltum­enerģijas patēriņu un ar to saistītās izmaksas, kā arī uzlabot strādājošo darba apstākļus, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Poliklīnikas valdes locekle Kintija Barloti stāsta, ka vispirms veikts poliklīnikas ēkas energoaudits un novērtēta iespēja īstenot energoefektivitāti uzlabojošus pasākumus. Pamatojoties uz energoauditu, tika izstrādāts būvprojekts.

Ēkas siltināšana sākta novembrī, un darbi norit pēc plāna. Daļa ēkas jau nosiltināta, veikta pamatu hidroizolācija tajā ēkas daļā, kur tas vēl nebija izdarīts, bet šobrīd tiek siltināti ēkas bēniņi. K.Barloti stāsta, ka darbu gaitā paredzēta jumta siltināšana, ārsienu, pagraba griestu siltināšana, ēkas ieejas durvju nomaiņa, automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas sakārtošana, kā arī tiks nokrāsota fasāde.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Poliklīnikas energoefektivitātes paaugstināšana notiek, piesaistot darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās” finansiālu atbalstu.

Būvdarbus iepirkuma konkursa kārtībā veic SIA “Tools Vendor”, un projektam jānoslēdzas līdz nākamā gada jūnijam.

Plānotās projekta izmaksas ir 427 334,41 eiro, no kurām Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 215 137 eiro. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 253 102,35 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Jelgavas poliklīnika” ir ambulatorā ārstniecības iestāde, kas pakalpojumus iedzīvotājiem sniedz no 1993. gada. Poliklīnikas darbības mērķis ir nodrošināt pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.