Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vāc parakstus par mobinga aizliegšanu darba vietās

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par mobinga. aizliegšanu darba vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Marina Vāverīte, paužot pārliecību, ka emocionālai un psiholoģiskai varmācībai un ietekmēšanai jeb mobingam darbā nav vietas. Iniciatīvā akcentēts, ka mobings ir kaitīgs un bīstams tam pakļautajiem darbiniekiem, kā šādas darbības ir pretproduktīvas attiecībā pret objektīvi veicamajiem darba uzdevumiem. Vienlaikus mobings rada nelabvēlīgas sekas arī pašam emocionālajam varmākam.

Tāpēc Vāverīte aicina likumos noteikt mobinga aizliegumu darba vietās un profesionālo pienākumu pildīšanā. Viņasprāt, ir nepieciešams noteikt arī sūdzību par mobingu mehānismus pašās darbavietās un tālākās instancēs, kā arī sodus par mobingu darbavietās un profesionālo pienākumu pildīšanā.

Eiropas Savienības (ES) valstīs šie sodi ir ievērojami – no desmitiem tūkstošiem eiro līdz pat cietumsodam, apgalvo idejas autore, uzsverot, ka šāda likumdošana un prakse ir daudzās valstīs pasaulē, turklāt topot arī aptveroša ES līmeņa likumdošana. Tomēr viņa aicina negaidīt, kamēr “no augšas mums kāds dos mūsu, darbinieku, tiesības uz cieņpilnu un gandarījošu darba vidi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan Satversmē, gan Darba likumā ir vispārīgi atrunātas tiesības uz taisnīgiem, drošiem un veselībai nekaitīgiem darba apstākļiem, tomēr mobings kā parādība ir jānosauc vārdā un pret to ir jāvēršas konkrēti, mudina iniciatīvas autore.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.