Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vairākās pašvaldībās durvis vērs kopstrādes telpas un norisināsies uzņēmēju dienas

Ar iesaistīto pušu partnerības līguma parakstīšanu, uzsākta aktivitāte SMEPRO 2* projektā. Plānots, ka projekta rezultātā Zemgales reģionā attīstīs uzņēmējdarbības vidi, tostarp tiks atvērtas vairākas kopstrādes telpas.
Lai veicinātu reģiona uzņēmējdarbības vides attīstību pašvaldībās un sniegtu atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), tiek īstenots projekts SMEPRO 2. Tā mērķis ir veiksmīgās pieredzes un prakses kapitalizācija, izmantošana un rezultātu pavairošana. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no projekta posmiem ir partnerības līguma parakstīšana. Projekta realizācijai partnerības līgumu parakstījuši 7 projekta partneri – Zemgales plānošanas reģions, Bauskas novada pašvaldība, Aizkraukles novada pašvaldība, Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs, Jelgavas novada pašvaldība un Jēkabpils novada pašvaldība. Minētajās pašvaldībās un iestādēs arī plānotas dažādas aktivitātes.

Paredzēts, ka projekta rezultātā tiks organizētas apmācības uzņēmējdarbības speciālistiem un uzņēmējiem, tostarp apgūtas vizuālās identitātes izstrādes prasmes un atpazīstamības veicināšanas digitālajā vidē. Produktu foto uzņemšana un pēcapstrāde. Iegūtās prasmes lieti noderēs uzņēmējiem arvien attīstīt savu produktu vai pakalpojumu un realizēt to arī ārpus reģiona.

Tāpat Aizkrauklē, Dobelē, Jelgavas novadā un citur durvis vērs pilnībā aprīkotas kopstrādes telpas. Šādu telpu galvenais mērķis ir strādāt un neformālā gaisotnē tikties ar sadarbības partneriem vai potenciālajiem darbiniekiem. Kopstrādē iespējams apvienot uzņēmējus,
    
profesionāļus, nevalstiskā sektora pārstāvjus, individuālos komersantus, radošo industriju pārstāvjus. Lai nodrošinātu maksimālu informācijas un potenciālo sadarbības kontaktu apmaiņu starp uzņēmējiem, plānots arī organizēt dažādas apmācības, seminārus, darbnīcas un tīklošanās pasākumus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpmākās projekta aktivitātes arī paredz rudenī organizēt vairākus pasākumus uzņēmējdarbības veicināšanai un popularizēšanai jeb Uzņēmēju dienas. Tās norisināsies Bauskas, Aizkraukles, Jelgavas un Jēkabpils novadā, Jelgavā. Informācija par pasākumu norises laikiem un vietām sekos.


*Projekts SMEPRO 2 tiek īstenots pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta kopējais finansējums ir 323 766,57 EUR. Projekta ilgums – 7 mēneši.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Zemgales plānošanas reģions un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju sagatavoja: Zemgales plānošanas reģions

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.