Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vēja parka attīstīšanai Kaigu kūdras purvā “Laflora” nodibinājusi meitassabiedrību “Laflora Energy”

Latvijas kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums SIA “Laflora” nodibinājis meitas uzņēmumu SIA “Laflora Energy”, lai būvētu sauszemes vēja parku “Laflora” Kaigu kūdras purvā, informēja “Laflora” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Laflora” pārstāvji skaidro, ka meitassabiedrības dibināšana ļaus nodalīt zaļās enerģijas ražošanu – lieljaudas vēja parka attīstību un nākotnē turpat plānoto saules enerģijas parku – no uzņēmuma “Laflora” pamatdarbības un citām attīstības iecerēm, piemēram, Zaļās industriālās zonas izveides. “Laflora Energy” 100% kapitāldaļu īpašnieks ir tā mātes uzņēmums “Laflora”.

Tāpat Kaigu kūdras purvā uzstādīts meteoroloģisko mērījumu masts 140 metru augstumā, kas ļaus precīzi noteikt vēja parka ražošanas produktivitāti. Iegūstot meteoroloģiskos datus par vēja virzienu un ātrumu, gaisa temperatūru un mitrumu dažādos augstumos ar vienas sekundes intervālu 12 mēnešu periodā, iespējams precīzi plānot vēja parka izstrādes profilu, lai noskaidrotu ar kādu jaudu kādos diennakts laikos katrā sezonā vēja parks darbosies un sasniegtu pēc iespējas augstāku saražotās enerģijas apjomu jeb produktivitāti. Šie dati nepieciešami arī vēja turbīnu iepirkumam.

Šobrīd tiek veikti pasākumi finansējuma piesaistei vēja parka būvniecībai, tajā skaitā Trīs jūru iniciatīva, kas ir reģiona valstu prezidentu ierosināta ekonomiskas sadarbības platforma. Investīcijas vēja parka izveidē sasniegs vairāk nekā 120 miljonus eiro, turpmāk attīstot Zaļo industriālo zonu kā nosacījumu Zemgales reģiona digitālajam un tehnoloģiskajam lēcienam, investīciju apjoms pieaugs līdz pat 200 miljoniem eiro. Elektroenerģijas ražošanu – 300 000 megavatstundas (MWh) gadā – plānots sākt līdz 2025.gadam. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Laflora” valdes priekšsēdētājs Uldis Ameriks norāda, ka vēja parks izstrādātajos kūdras ieguves laukos ļaus rekultivēt plašu purva teritoriju, tas darbosies kā “Laflora” kūdras ieguves un pārstrādes procesā radīto emisiju kompensējošs pasākums un ļaus ne tikai pašam uzņēmumam kļūt klimatneitrālam, bet attīstīt Zaļo industriālo zonu Kaigu purvā, kurā arī citi Zemgales reģiona uzņēmumi varēs ražot klimatneitrāli, izmantojot vēja enerģiju. 

“Būtiskākais ir tas, ka vēja parka saražotā elektroenerģija palīdzēs Latvijai ātrāk atteikties no Krievijas dabasgāzes izmantošanas elektroenerģijas ražošanā un sasniegt valsts enerģētisko neatkarību, kam šobrīd būtu jābūt valsts prioritātei, izmantojot visus iespējamos vietējos resursus,” pauž Ameriks.

Patlaban notiek vēja parka tehniskā projektēšana, lai saņemtu būvniecības atļauju, izstrādātu būvprojektu un uzsāktu būvniecību. “Laflora” vēja parkam jau pabeigts un apstiprināts ietekmes uz vidi novērtējums un saņemta Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada pašvaldību atļauja vēja parka izveidei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka Jelgavas novada Kaigu purvā 25 gadus saimnieko viens no Latvijas lielākajiem kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumiem “Laflora”, nodarbinot 290 vietējo iedzīvotāju, lai ražotu kūdras substrātus dārzkopībai, mežsaimniecībai un lauksaimniecībai. Kaigu purvā kūdras ieguve noslēgsies tuvākajos gados, tāpēc tiek meklēti citi zemes izmantošanas veidi un iecerēta vēja elektroenerģijas parka izveide.

Jelgavas novada dome un arī Jelgavas domes deputāti pērn akceptējuši “Laflora” ieceri Kaigu kūdras purvā Līvbērzes pagastā būvēt vēja elektrostaciju parku.

“Laflora Energy” reģistrēta šogad 13.maijā un tās pamatkapitāls ir 100 000 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Laflora” reģistrēta 1995.gadā un tās pamatkapitāls ir 332 138 eiro. Kā informē uzņēmuma pārstāvji, “Laflora” apgrozījums pērn bija 23,4 miljoni eiro. “Laflora” lielākais īpašnieks, kuram pieder 51% daļu, ir 15 Latvijas iedzīvotājiem piederošā SIA “Svētvalde”, savukārt pa 24,5% “Laflora” daļu pieder Vācijas pilsoņiem Markusam un Ludgeram Roenkoliem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.